Waar ben je naar op zoek?

Melkveehouder Harold Gijmink geeft tips over vet en eiwit

Praktische tips Praktische tips9-3-2021

Harold Gijmink heeft samen met zijn vrouw en twee zoons een melkveebedrijf met 130 melkkoeien in Nieuwlande (Drenthe). Het bedrijf levert melk aan Royal A-ware en produceren voor de melkstroom van Albert Heijn. Daarvoor moeten zij aan extra voorwaarden voldoen. Binnen de voorwaarden probeert de veehouder zo hoog mogelijk uit te komen met vet- en eiwitproductie. Een tiende meer vet en eiwit betekent al gauw een 10.000 euro op jaarbasis. Momenteel ligt het rollend jaar gemiddelde op 9.800 kilo melk met 4,50 vet en 3,60 eiwit.  

Benieuwd naar zijn aanpak? In deze video geeft Harold een kijkje achter de schermen op zijn bedrijf en tips om de vet- en eiwitgehaltes te verhogen. 

Meer weten?

Meer weten over vet- en eiwit? Of heeft u een andere vraag aan onze melkveespecialisten?  Neem contact op met uw melkveespecialist, accountmanager, klantsenservice Herkauwers of uw regionale ForFarmers dealer